Caulorci vs BL Miners

první duel obou teamů

Caulorci vs BL Miners

Ahoj Jime!

Ahoj Bobe! Tak jsme se po dlouhé době sešli na komentátorském stanovišti. Řekni divákům, co nás dnes čeká?

J: Dneska je na programu lahůdka. Vzhledem k velkému boomu posledních dní, vyrostlo u nás na východě několik velkolepých stadiónů pro naši krásnou a hustodémonskou hru Blood Bowl.

B: Přesně tak, i do našich končin se po dlouhé době začínají sjíždět elitní týmy orků, lidí a skavenů. Snad si sem do kraje razoviteho najdou cestu i další rasy.

J: Ale pojďme, Bobe, zpět k dnešnímu zápasu. Je to sice jen tréninkový zápas mezi bojovnými Caulorky a skvělými Horníky z Black Lotusu. Myslím, že se diváci mají na co těšit.

B: A myslím, Bobe, že hlavně divačky. I přes poněkud deštivé počasí totiž Horníci na hřiště vyrazili s nahou horní polovinou těla. Jejich krásně opálená těla s vyrýsovanými svaly přivádějí do varu skoro všechny fanynky na stadiónu!

J: Nevycházím z údivu. Ale co se to děje? Vidíš to, Bobe? Divačky přestaly na Horníky házet květiny a zvedají obrovský kámen. Zajímalo by mne, jak se jej podařilo na stadión propašovat. A kámen letí. Není žádným překvapením, že dopadl na zeleného linemana z týmu Caulorků. Prostě dnes jsou diváci dvanáctým hráčem týmu Horníků.

B: A už je tady výkop. Caulorci vykopávají míč. Dlouhý a vysoký výkop a… A bohužel Levoručka, který měl dost času se přesunout na místo dopadu míč nechytil.

J: Ano, ano. Už se viděl, jak s míčem peláší k end zóně soupeře. Jenže tady byly myšlenky rychlejší než ruce. Naštěstí pro Horníky ovšem míč skončil v zámezí.

B: A máme tu první útočnou akci Horníků. Začínají trochu vlažně. Žádný útok, nebezpečný střet, riziko na hraně. A to se samozřejmě co, Jime?

J: To se samozřejmě divákům nelíbí. Z ochozů se začíná ozývat pískot a bučení. Chopí se příležitosti Caulorci a získají diváky na svou stranu? Jdou na svou první akci…

B: Jimeeeeeeee, viděls to? Paráda. To byl zásah. Krev stříká, diváci šílí, fanynky sundávají svršky a hází je na hrací plochu! Caulork black ork Hezoun vrazil Horníkovi takovou ránu, že se za ním zaprášilo a zastavil se až v nemocnici. To je zápas! Uvidíme, co přijde dál.

J. Bohužel i přes několik pokusů o další bloky už žádná krev. A Caulorci pokrývají celou polovinu svého hřiště. Ale co to? Poslední akce a Caulork padá v objetí s Horníkem. Turnover sice Caulorky mrzet nemusí, ale ležící hráč bohužel nemá žádné skládkové zóny.

B: Horníci vycítili slabé místo v obraně a jako sršni se vrhli tím směrem. A už se jejich útok valí valí …

J: … zatímco Caulorci se válí…

B: …přes Line of Scrimmage. Ááá, parádní předávka míče. Sice už už to vypadalo, že míč Kabrňákovi z rukou vypadne, ale i přes neustávající déšť jej udržel v náručí.

J: A už peláší k end zóně. Chybí mu jen pár krůčků, diváci jsou připraveni vybuchnout nadšením.

B: Co to ale předvádí? Zastavil se, rozhlíží se kolem. Nemá odvahu na tomto mokrém hřišti udělat pár kroků navíc. Nebo to není dešťem, ale špatnou pojistnou smlouvou pro případ zranění?

J: Stadión se otřásá v základech. Zklamaní fanoušci blednou a rozpalují se do běla. Nejraději by vběhli na hřiště a nebohého Kabrňáka roztrhali na kousky. Naštěstí má dnes pořadatelskou službu ogrsecurity, takže se nikdo na trávník neodvažuje. Zatím.

B: Aktivita je nyní na Caulorcích. Musí zatáhnout za záchrannou brzdu, jinak dostanou Touchdown. Tchiperrra vzal odpovědnost na sebe. Uskakuje ze skládkové zóny – paráda. A běží, seč mu síly stačí ke Kabrňákovi, a vší silou do něj vráží.

J: Bohužel trošku klopýtl a tak síla nebyla až taková ukrutná. Spíše se o Kabrňáka opřel. Ale i to stačí. Kabrňák se potácí a jednou nohou vyšlapává ven ze hřiště!

B: A to je něco pro diváky. Konečně mohou popustit uzdu svému vzteku. Chytají Kabrňáka za nohu, strhávají jej na zem a buší do něj. Naštěstí pro Kabrňáka, většina ran neškodně sklouzne po olejem namazaném a navíc mokrém těle. Ale omráčení se tento pohledný, ale trošku zbabělý Horník, nevyhnul.

J: A zatímco se diváci vyžívají v masakrování neviňátka, hra se přesunula na opačnou stranu. Caulorci mají míč v držení a už přešli i Linii střetu. Konečně taky vstali i hráči, kteří zatím o hru nejevili zájem. Jsem zvědav, Bobe, jestli se v týmu objeví příště.

B: Jenže ouha. Blitzer, který měl vyčistit poslední metry před End zónou, je již vysílen a tak se mu blitz vůbec nepovedl a padá. Turnover. To nejhorší, co se mohlo stát.

J: Kolem ležícího Vozemboucha se přehnali jako uragán skoro všichni Horníci. Obklíčili nebohého Urugurutha s míčem. A už se na něj řítí rozjetý Horník Šašinka.

B: Jenže, jak mohl dopadnout Šašinka, který narazí na statného chlapíka Urugurutha? Bohužel ani teď není vidět krev. Uruguruth jen couvl a tím se dostal z těsného sevření soupeřů. Že by teď?

J: Oh né. První akce a čistič Viktor z týmu Caulorků padá. Nepodařilo se mu vyčistit cestu pro Urugurutha. A ten je navíc díky Turnoveru opět obklíčen lidskou hradbou.

B: Poslední kolo poločasu. Poslední možnost skórovat Touchdown. Caulorci mají na dosah první úspěch. Black ork se rozbíhá. Už to vidíš, Jime?

J: Ano! Od trenéra Caulorků je to geniálně nadesignovaná akce. Black ork Smrtonoš bude házet třemi kostkami a pokud Levoručku srazí, posune se i za ním stojící Palačinaka a Uruguruth se tím dostane z obklíčení a bude mít cestu volnou.

B: Smrtonož už je blízko (nyní nastalo hrobové ticho i v hledišti i u komentátorů). ….

J: Smrtonoš při posledním kroku zakopl o stéblo!!!! Při Go for it hází 1. Padá k zemi a to je konec všem nadějím.

B: A jelikož se venku začalo i blýskat a nový stadión ještě nemá hotovo uzemnění, je zápas ukončen. Přispěla tomu i pozdní hodina, neboť v průběhu zápasu byla hra několikrát přerušena kvůli poruše časomíry.

J: Tak Bobe, první zápas je za námi. Diváci i my tady ve studiu jsme se dobře bavili. Týmy se rozešli smírně. bylo vidět, že orkové ještě nepřestoupili z třífázového tréninku na silový, takže jim v závěru trochu došly síly.

B: Přesně tak, Jime. A již se s vámi od mikrofonu loučíme s pozdravem „Sportu zdar a Blood Bowlu zvlášť“ zase někdy naslyšenou. Loučí se s vámi Bob…

J: a Jim.